o-nas oferta sklep galeria portretowanie kontakt
JESTEŚ TUTAJ:   Strona głowna OfertaDoradztwo psychologiczne
 • Zaburzenia zachowania u psów i kotów
  Żyjemy w czasach głębokich interakcji ze zwierzętami – pies czy kot stał się najprawdziwszym członkiem rodziny i jego dobro leży nam na sercu. Kochamy naszych czworonogów, jednak często ich zachowanie wywołuje niezadowolenie i gniew. Problemy psychologiczne i zaburzenia zachowania dotyczą niezwykle dużej grupy psów i kotów. Niezależnie od tego, czy nasz pies demoluje mieszkanie kiedy zostaje sam w domu, zjada nasze ulubione buty, kradnie jedzenie ze stołu, czy zachowuje się agresywnie; bez względu na to, czy kot nie lubi korzystać z kuwety, „poluje” na domowników lub gości, czy jest nadpobudliwy  – zawsze źle zachowujący się pupil potrafi być prawdziwym utrapieniem.
  Konsultacja i terapia
  Zaburzenia zachowania naszych podopiecznych mogą mieć różne przyczyny, aby właściwie je zdiagnozować i pomóc Państwu w rozwiązaniu problemu, konieczna jest konsultacja. Konsultacje odbywają się w miejscach gdzie zwierzę zachowuje się najbardziej naturalnie, czyli w Państwa domu. Podczas wizyty  niepożądane zachowanie psa lub kota jest analizowane pod kątem całościowym - z uwzględnieniem relacji z domownikami i wzajemnej komunikacji. Pozwala to okreslić mechanizmy zaburzeń zachowania Państwa pupila. Na tej podstawie zostaje opracowany indywidualny program terapii, którą będziecie Państwo realizować w określonym czasie.
  Podczas terapii konieczne mogą być dodatkowe konsultacje.
  W niektórych rodzajach zaburzeń stosowana terapia powinna być wspomagana podawaniem środków farmakologicznych. Tak się dzieje w czasie leczenia lęków i fobi, albo zaburzeń kompulsywnych.
  Jeśli mają Państwo kłopot z niepożadanym zachowaniem swojego przyjaciela, zapraszamy do skorzystania z naszych konsultacji. 
DreamPress - CMS OSI GO3.pl