o-nas oferta sklep galeria portretowanie kontakt
JESTEŚ TUTAJ:   Strona głowna OfertaProfilaktyka zwierząt
  • Profilaktyka jest bardzo istotną częścią postępowania medycznego, o której bardzo często zapominamy lub bagatelizujemy jej znaczenie. Lepiej zapobiegać niz leczyć - to stwierdzenie ma głębokie uzasadnienie w utrzymaniu zdrowia naszych podopiecznych. Konsekwencją odpowiedniej profilaktyki zdrowia jest między innymi mniej uciążliwych wizyt, które są z reguły stresujące zarówno dla zwierząt, jak i ich właścicieli. Wykonując regularne zabiegi profilaktyczne w postaci:  szczepień, odrobaczania, zabezpieczania przed pasożytami zewnętrznymi, profilaktyki przeciwciążowej, unikniemy wielu ciężkich chorób, które niejednokrotnie prowadzić mogą do śmierci.

    SZCZEPIENIA - są jak do tej pory jedynym skutecznym sposobem walki z chorobami wywoływanymi przez wirusy. Gdyby nie szczepionki - zachorowalność, a co za tym idzie - śmiertelność na takie choroby jak nosówka, czy parwowiroza wynosiłaby  wśród szczeniąt  około 80%. Nikt, kto posiada zwięrzę nie chciałby go stracić, ani narazić na cierpienie, dlatego nie bagatelizujmy programu szczepień.

    Nosówka obecnie występuje rzadko ze względu na program regularnych szczepień naszych podopiecznych. Nie jest jednak chorobą wygasłą. Wirus nosówki utrzymuje się w przyrodzie wśród dzikich zwierząt, które zawsze będą rezerwuarem chorób wirusowych.

    Wścieklizna jest chorobą zwalczaną z urzędu. Oznacza to, ze Państwo narzuca postępowanie mające uchronić ludzi i zwierzęta przed zarażeniem się tą śmiertelną chorobą. I tutaj podstawowym sposobem postępowania zapobiegawczego jest regularne szczepienie przeciwko wściekliźnie. Jest ono obowiązkowe dla psów.


     ,

DreamPress - CMS OSI GO3.pl